Porady

Jaką wannę wybrać?

Jaką wannę wybrać?

Wielu z nas nie wyobraża sobie łazienki bez komfortowego miejsca do wieczornego relaksu po ciężkim dniu w pracy, czyli bez wanny. Fanom długich kąpieli nie wystarcza szybki prysznic, natomiast cieszy ich możliwość wygodnego ułożenia się w otoczeniu wody, piany i pięknych zapachów w zaciszu własnej łazienki. Wybór odpowiedniej armatury jest więc kluczowym etapem planowania aranżacji - jaką wannę wybrać, aby być z niej w pełni zadowolonym i stworzyć spójny wystrój w pomieszczeniu?
Czytaj dalej
Wanna czy prysznic - co wybrać?

Wanna czy prysznic - co wybrać?

Stając przed zadaniem aranżacji Twoich nowych czterech kątów pojawia się kwestia zagospodarowania przestrzeni w łazience. Musi to być przemyślana decyzja, ponieważ w przeciwieństwie do salonu czy sypialni tego pomieszczenia nie da się tak łatwo przearanżować. Meble często są wykonane na wymiar i nie można ich przestawić, a armatura jest przymocowana na stałe i podłączona do sieci wodno-kanalizacyjnej. Zatem wybierając między wanną a prysznicem zapewne jesteś świadomy, że jest to dość istotna kwestia i zostaniesz z Twoim wyborem przynajmniej przez kilka lat. Po przeczytaniu naszego artykułu z pewnością łatwiej podejmiesz tę decyzję, zatem zapraszamy do lektury!
Czytaj dalej
Czarna łazienka

Czarna łazienka

Żyjemy w wyjątkowym okresie. W czasach, w których aranżacja wnętrz stała się sztuką wolności. Wyłamywania się z odwiecznych reguł. Jednym z przykładów jest łazienka w kolorze czarnym. Chociaż wydawało się, że nic nie może wyrugować bieli i jej odcieni z łazienki, to w ostatnich latach coraz częściej jest ona zastępowana czernią.
Czytaj dalej
Panele, deszczownice i inne rozwiązania pod prysznic

Panele, deszczownice i inne rozwiązania pod prysznic

Pomieszczeniem, z którego korzystamy nawet kilkanaście razy dziennie jest łazienka. Z pewnością każdy chciałby, aby była nie tylko stylowo urządzona, ale również funkcjonalna oraz komfortowa w użytkowaniu.
Czytaj dalej
Przydatne dodatki łazienkowe

Przydatne dodatki łazienkowe

Kreując pomieszczenie w domu od podstaw czy też decydując się na remont w celu wprowadzenia świeżości i zwiększenia komfortu mieszkania warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy wyposażenia pomieszczenia.
Czytaj dalej
Rozwiązania podtynkowe

Rozwiązania podtynkowe

Współczesne aranżacje wnętrz bazują na innowacyjnych, nowoczesnych i estetycznych rozwiązaniach. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku łazienki - tu poza estetyką liczy się ergonomia przestrzeni oraz funkcjonalność. Szczególnie wymagającym wyzwaniem jest zagospodarowanie łazienki o nietypowej, małej kubaturze lub licznych wnękach. Idealnym rozwiązaniem okazują się być moduły podtynkowe. 
Czytaj dalej
Jak urządzić niewielką łazienkę w bloku?

Jak urządzić niewielką łazienkę w bloku?

Mała łazienka to w istocie duże wyzwanie. Dla wielu mieszkańców blokowisk jest koszmarem, który bynajmniej nie kojarzy się z odprężeniem i odpoczynkiem rodem ze SPA – wprost przeciwnie, to miejsce, w którym oprócz sanitariatów musi najczęściej pomieścić się pralka czy kosz na pranie. Jak urządzić łazienkę w bloku?
Czytaj dalej
Jak wybrać baterię łazienkową?

Jak wybrać baterię łazienkową?

Budowa lub remont domu to wspaniały sposób na relaks i początek zmian. Podobnie jest z łazienką. Powodem tego jest obowiązek doprowadzenia bieżącej wody oraz odpowiedniego rozmieszczenia wanny, pralki, prysznica oraz umywalki. Czasem do tego dochodzi pisuar oraz toaleta. Nie rzadko pomieszczenie łazienkowe jest małych rozmiarów, co dodatkowo spędza sen z powiek. Gdy instalacja urządzeń zakończy się pomyślnie, pozostaje dobranie baterii łazienkowych.
Czytaj dalej
Wybór kabiny

Wybór kabiny

Faktem jest, iż w łazience spędzamy bardzo dużą część naszego wolnego czasu. Zazwyczaj oddajemy się relaksującej kąpieli lub też dbamy o nasz wygląd. Warto zatem zadbać o piękny wygląd naszej łazienki, a przede wszystkim zwrócić uwagę na jej funkcjonalność...
Czytaj dalej

Serwis używa ciasteczek (pliki cookies) umożliwiających właściwe jego działanie. Dowiedz się więcej

akceptuję