Żyjemy w wyjątkowym okresie. W czasach, w których aranżacja wnętrz stała się sztuką wolności. Wyłamywania się z odwiecznych reguł. Jednym z przykładów jest łazienka w kolorze czarnym. Chociaż wydawało się, że nic nie może wyrugować bieli i jej odcieni z łazienki, to w ostatnich latach coraz częściej jest ona zastępowana czernią.

Wyjątkowa czerń w łazience

Unikatowa czerń to barwa, która może nadać każdej łazienkowej aranżacji niepowtarzalnego charakteru. Mimo, tego że przez lata nie była ona rozważana jako idealny kolor do łazienki to ze względu na swoją ponad czasowość i uniwersalność czerń zaczęła zyskiwać uznanie również w tej przestrzeni. Gdzie sprawdzi się najlepiej?

To, czy czerń sprawdzi się dobrze w łazience w głównej mierze uzależnione jest od pozostałych elementów wyposażenia. To właśnie odpowiednio współgrające wyposażenie i akcesoria mogą sprawić, że czerń będzie trafionym wyborem. Wbrew pozorom takie czynniki, jak m.in. powierzchnia, czy też oświetlenie nie mają kluczowego znaczenia.

Czerń w łazience - jak ją wykorzystać?

Tak, jak zostało napisane nie należy się przejmować niewielką powierzchnią, czy też niewystarczającym naturalnym oświetleniem w łazience. Odpowiednio łącząc czerń z wybranymi elementami wyposażenia oraz z kontrastującymi kolorami możemy uzyskać niezwykle gustowną, intrygującą a także przytulną łazienkę!

Przede wszystkim aranżacja czarnej przestrzeni powinna opierać się na kolorystycznym kontraście. Z tej przyczyny warto zadbać, aby zarówno poszczególne elementy wyposażenia, jak i części ścian posiadały jasne barwy. W tym celu doskonale sprawdzi się nie tylko klasyczna biel, ale również nadające poczucie luksusu złoto w postaci m.in. ramy lustra!

Łazienka, w której znajdzie się zarówno czerń, jak i kontrastujące złote elementy to doskonały sposób, aby nadać łazience wyjątkowej gustowności. Świetnym pomysłem na dodanie złotych akcentów oprócz lustra mogą być m.in. złote pasy na ścianach, które nie tylko będą się świetnie komponować, ale również zmienią całą optykę pomieszczenia.

Ciepłe drewno, czy ponadczasowa biel?

Oczywiście złoto to nie wszystko. Innym pomysłem wartym rozważenia są materiały imitujące drewno. Szafki łazienkowe wykonane z tego rodzaju materiału sprawią, że aranżacja nabierze wyjątkowego ciepła, które będzie odpowiadać zarówno kobiecym, jak i męskim gustom. Ciepło drewna sprawi, że czarna łazienka nie tylko przestanie być mroczna, ale również przyczyni się do ożywienia przestrzeni.

Warto nadmienić, że przyjemne w odbiorze drewno na podłodze, blacie łazienkowym, czy też jako obramowanie lustra będzie świetnie pasowało do takich tradycyjnie białych elementów wyposażenia łazienki, jak wanna lub umywalka. Oczywiście obecność drewna jest jedynie opcjonalna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wyjątkowy duet nowoczesnych mieszkań jakim jest połączenie samej czerni z bielą.

Czarna łazienka - o czym nie zapomnieć

Najważniejszą rzeczą, o której nie można zapomnieć to odpowiednie proporcje. To właśnie one zadecydują o ostatecznym wyglądzie łazienki. Pamiętajmy, że czerń nie musi stanowić dominującego koloru.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy poradzimy sobie ze stonowaniem dużej ilości czerni w łazience powinniśmy zdecydować się jedynie na cząstkowe użycie tej barwy. Przykładowo w celu nadania głębi.

Elementy czarnej łazienki w naszej ofercie: