Stając przed zadaniem aranżacji Twoich nowych czterech kątów pojawia się kwestia zagospodarowania przestrzeni w łazience. Musi to być przemyślana decyzja, ponieważ w przeciwieństwie do salonu czy sypialni tego pomieszczenia nie da się tak łatwo przearanżować. Meble często są wykonane na wymiar i nie można ich przestawić, a armatura jest przymocowana na stałe i podłączona do sieci wodno-kanalizacyjnej. Zatem wybierając między wanną a prysznicem zapewne jesteś świadomy, że jest to dość istotna kwestia i zostaniesz z Twoim wyborem przynajmniej przez kilka lat. Po przeczytaniu naszego artykułu z pewnością łatwiej podejmiesz tę decyzję, zatem zapraszamy do lektury!

Wanna – czy będzie odpowiednia dla mnie?

Niezmiennie kojarzy się z relaksującymi chwilami w kąpieli podczas wolnych wieczorów, jednak co w przypadku, gdy potrzebujesz szybkiego odświeżenia? Możesz zdecydować się na słuchawkę prysznicową oraz dodatkową zasłonę, szklane drzwi czy też specjalny składany parawan, a wtedy zyskasz odrobinę funkcji prysznica. Niemniej jednak wybór wanny - szczególnie typu wolnostojącego - najbardziej polecany jest do dużych łazienek. Wówczas istnieje możliwość wyboru dowolnego rozmiaru, w jakim każdy z domowników będzie mógł komfortowo wziąć kąpiel. Wanny polecane są również dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ kąpiel malucha będzie wtedy znacznie ułatwiona. Jeśli jednak masz łazienkę o niewielkim metrażu, a bardzo zależy Ci właśnie na wannie, to wybierz bardzo wąską wersję w kształcie prostokąta, którą będziesz mógł ustawić przy ścianie dla zaoszczędzenia miejsca.

Prysznic – kompaktowe rozwiązanie

W przypadku łazienek o mniejszych rozmiarach zdecydowanie bardziej polecany jest wybór prysznica, który można ustawić w rogu pomieszczenia. Możesz wybrać mniejszą bądź większą kabinę, jednak wciąż będzie to swego rodzaju oszczędność miejsca. Korzystanie z tego rozwiązania z pewnością będzie szybsze i sprawdzi się, jeśli jesteś zabiegany i nie masz czasu na dłuższe kąpiele. Natomiast jeśli zależy Ci na zwiększonym komforcie i relaksie po długim dniu, możesz wybrać kabinę z dodatkowymi dyszami do hydromasażu.